Ново поглавје во срцето на градот.

Диоптра Оптикс- Афирмиран лидер на пазарот на специјализирани продавници за очила. Компанија која постои за Вас, сега достапна и на нова локација, East Gate Mall. Единствениот препознатлив стил на секоја продавница на Диоптра Оптикс и овој пат раскажува нова приказна во срцето на градот. Новата продавница нуди над 2.000 различни производи на светски брендови како што се Etnia Barcelona, Alexander Mcqeen, Gucci, Balmain, Boucheron, Dita, Persol, SNOB Milano, Lindberg, Bottega Veneta, Saint Laurent, Versace, Furla, Trussardi, Chopard, Kenzo, Celine, Tom Ford, Cartier, Guess, Rayban, Police, Oakley, Lozza, Chloe и многу останати. Дозволете нашиот тим на професионалци да се погрижи да го најдете совршениот пар очила, уживајќи во убавината на купувањето.